Andersson: Såg inte matchen men har snabbspolat den i huvudet med hjälp av att läsa inlägg här. I afton verkar backarna inte varit så bra som de för de mesta varit denna säsong när alla 7 ordinarie backar är brukbara.
9 av 10 av oss hobbycoacher är glasklara med att man bör, åtminstone temporärt, rotera lite i toppkedjorna då det gått lite väl i stå. Övertecknad tillhör också denna skara. Nu har både Ante och laget samlat ihop hyggligt bra förtroendekapital under säsongen så avgå/sparka/byt är svårt att gapa med allt för stora versaler. Vi får väl helt enkelt sammanfatta vid säsongsslut vilket slutbetyg hanteringen av kedjekombinationer får.
Smörgåsen : Skulle påstå att det kommer vara mer karaktär i laget kommande säsong än den som var. 16 forwards i truppen, vilket innebär att 6-7 spelare kommer behöva slåss med näbbar och klor för att ta en plats på 4 kedjor, då om nåt ... | Läs mer
I afton verkar backarna inte varit så bra som de för de mesta varit denna säsong när alla 7 ordinarie backar är brukbara.
9 av 10 av oss hobbycoacher är glasklara med att man
bör, åtminstone temporärt, rotera lite i toppkedjorna då det gått lite väl i stå. Övertecknad tillhör också denna skara. Nu har både Ante och laget samlat ihop hyggligt bra förtroendekapital under säsongen så avgå/sparka/byt är svårt att gapa med allt för stora versaler. Vi får väl helt enkelt sammanfatta vid säsongsslut vilket slutbetyg hanteringen av kedjekombinationer får.