Synct: Svårt att säga innan man sett honom i SHL men 100 kilo och 193 cm är ju både större och tyngre än tex. Per Svensson. Är det en inställningafråga så kommer det bli bra, det är bara att räta in sig i ledet.
Jag kommer att tänka på Filip Hasa. Han hade ju stundtals rätt dåligt spel i MoDo med nonchalans och slarv trots poäng framåt. Men nu senaste tiden har han faktiskt gjort bra i Frölunda och bidragit på ett positivt sätt när det gäller som mest. Kan ju hoppas Bernhardt höjer nivån på ett liknande sätt ifall han ansluter till oss.
Montén Python: Fattar inte diskussionen härinne och är eg ointresserad. Heffners kommer in och kidnappar trådar igen. Två yngre i Timrå IK får f.n. inte plats i A-laget, den ena lånas ut för att få känna på lite hetluft (är således ff ... | Läs mer