{9566}: Ja HV är det naturliga valet för honom iom att de bor i Skövde som sagt. HV är dessutom det lag han är uppvuxen med, som han gick och såg som barn med sin pappa. Men Nubben som person har ändå säkerligen den avgörande betydelsen, Strålman håller ju inte tillbaka när han berättar hur mkt Nubben och deras kontakt betytt i det här. Strålman vittnar om en rätt tuff tillvaro i NHL med mycket falskhet så jag tror att den personliga relationen till ledare i föreningen är ovärderlig för honom
Olli Nomadinen : " Strålman vittnar om en rätt tuff tillvaro i NHL med mycket falskhet så jag tror att den personliga relationen till ledare i föreningen är ovärderlig för honom "
Cobbel: Pääjärvi spelade 08:26 senast, Hartmann 16:59, Lander 17:14, folk får sluta stirra sig blind på vad laguppställningen säger och kolla vad som faktiskt händer på isen. Han spelar MINST av ALLA spelare på isen, och har gjort så i bra många matcher.