{297}: Tråkigt att fler verkar missa genrepet. Hade varit bra att spela med ordinarie lag som det är tänkt att vi startar serien nästa vecka mot Frölunda men nu är det som det är. Låter som att Hanzl och Eronen kommer att vila då. Vi får se vilka de övriga är. Dahlen vill man ju se i DHL kedjan ikväll iaf. Viktigast är att slippa fler skador inför premiären.
Hur hårt har vi tränat egentligen? Med tanke på alla skador... Hoppas vi kompletterar med fler spelare. Är nog inte många matcher under en säsong man spelar med ordinarie lag. Helt onödigt att spekulera i kedjor eftersom lager kommer skilja sig år omgång för omgång.
Vi löser det här utan Hartmann, Forsmark på läktaren och Pääjärvi som extra.
9 poäng ner till kvalserien, kolla vårat spelschema jämfört med dem under oss + pauserna mellan. Vore sinnesjukt om vi tappade detta, nej tänker inte jinxa, ... | Läs mer