Strömberg, Edfeldt, Svensson, Erixon, Rindell. Alla har blivit mer eller mindre bespottade, men stigit från askorna och sedan blivit hyllade. Detsamma kommer hända Eronen. Han kommer bli slutspelets kanske viktigaste spelare.
Labban: Eronen får gärna täppa till truten på mig. (Vi är verkligen i behov av det i det längre loppet) Hans slutspel förra säsongen vittnade om att han har en nivå till i sig. Även att han steppar upp när det väl gäller som i slutspelet förra säsongen och i Finland där han var en bärande back när han gick till final.
Denna kedja tycker jag har fungerat bra och Genborgs spelstil påminner om Hållanders. Så Genborg tror jag stenhårt på om han får dessa två rutinerade rävar bredvid sig. Jag hoppas att denna trio kan bli ... | Läs mer
Mvh Nostradamus