BlackBay: apselut. Men att möta serieledarna efter 6 raka segrar känns som en bonusmatch. Inte direkt någon skam eller chockfaktor om det blir förlust. Det tar trots allt på ett lag att prestera på närmast maxnivå som Timrå gjort nu på slutet - från det pressade läge man befann sig i. Det var ju reellt missa-slutapels-läge där ett tag. Någon form av baksmälla bör komma snart. Att det blir mot Plastsjö är knappast någon högoddsare.
sargad: Önskar alla klyktattare en fin midsommar, hoppas ni hänger kvar så vi får våra fina derbyn 2026 igen. Till era moderatorer, inför Cluben-filter, för allas trevnad
Det tar trots allt på ett lag att prestera på närmast maxnivå som Timrå gjort nu på slutet - från det pressade läge man befann sig i. Det var ju reellt missa-slutapels-läge där ett tag.
Någon form av baksmälla bör komma snart. Att det blir mot Plastsjö är knappast någon högoddsare.