jhnd91: För de som inte orkar/kan läsa träningsrapporten från ST kommer här deras punkter från måndagsträningen: J20-backen Adrian Thun Hansson tränar med laget. Joonas Lyytinen, Axel Rindell och Per Svensson var inte med på träningen. Däremot var Simon Forsmark, som klev av i slutskedet av Modomatchen, med för fullt. När laget spelade fem mot fem på fyra hela kedjor klev Dennis Värmhed och Erik Andersson ned som backar.
Ett litet ljus i mörkret att Forsmark i a f var med och tränade för fullt.
Montén Python: Jag tror att det kan finnas ett visst mått av överskattning av Juels marknadsvärde från vårt håll också. Är han så het på marknaden att det vore rimligt av honom att kräva en lön som motsvarar det en förstekeeper tjänar ... | Läs mer
J20-backen Adrian Thun Hansson tränar med laget.
Joonas Lyytinen, Axel Rindell och Per Svensson var inte med på träningen. Däremot var Simon Forsmark, som klev av i slutskedet av Modomatchen, med för fullt.
När laget spelade fem mot fem på fyra hela kedjor klev Dennis Värmhed och Erik Andersson ned som backar.
Ett litet ljus i mörkret att Forsmark i a f var med och tränade för fullt.