Greven: Har sagt det av och till i ett par år nu att EP borde gå center. Nu finns en ypperlig chans till det, och på så sätt frigöra pengar till en back för Hanzls lön, och ev ngn vinge.
Gorkyman: Håller med. Av alla budgetlösningar som finns som alternativ så känns EP som center som en av de bästa lösningarna för att frigöra pengar! Emil själv sa ju att han gillar att spela center, just av den anledningen att man blir mer delaktig. Med tanke på att fysiken inte är hans signum så är det lika bra att vi utnyttjar EPs smartness och speluppfattning istället?
Tom Topp: Hittade lite intressanta stats angående Ludvig Levinsson.
”Ludvig Levinsson som var under 45% i Hockeyallsvenskan ifjol leder överraskande interna tekningsligan i stor stil – han är 4:e bäst i SHL (spelare med minst 50 ... | Läs mer