{10473}: Hoppas och tror att Melander får en ärlig chans att slå in sig redan från start. Upp till honom ajälv att visa sig mogen uppgiften! Jokinen verkar inte låsa sig vid namn och dylikt utan det gäller att prestera över tid om man vill förrtjäna sin plats, oavsett vad det står på tröjan!
{469}: Lär få en del speltid på försäsong osv. Men blir väldigt förvånad om han skulle visa sig vara bättre än dom 7 andra vi har på kontrakt. Ska vara om Eronen fortsätter vara lika usel som på slutet av säsongen. Men det tror jag inte.
EXPLORERSMÅLAND: Jennifer Engström på X: Timrå har återhämtning/frivillig träning idag (inte match förrän lördag). Hör att Dahlén mår okej och att man är hoppfull för att det inte ska vara allvarligt. Men han ska fortfarande ... | Läs mer