Rip Kirby: Och "Errol Flynn" till Giffers. Bryr mig egenligen inte så mkt men i det utsatta läget de är i så fyndar man ny tränare från finska andra ligan. Endera är detta den mest välscoutade tränarvärningen någonsin eller så har deras sportchef helt enkelt sluta bry sig
Det är finskt på tränarsidan som gäller för Medelpads elitidrott numera. Ja, Ates är turk, men ändå. Måste vara första gången som både GIF och TIK har nya tränare från andra sidan Bottenhavet samtidigt.
Timrå är en liten kommun, som det kämpas och slits för att vi ska ha ett SHL-lag. Ett jävla gnäll på det mesta här. Finns det inga pengar eller begränsat då är det bara att finna sig i det! Men vi har ett SHL-lag likt förbannat!