{10473}: hinner han verkligen med alla träningsmatcher och missar bara 4 grundseriematcher. Är NHL campen plus resorna över Atlanten inte längre än så?
OlliJanne: Vår sista träningsmatch är den 12e september , och campen startar den 18e september. Exakt hur lång campen är vet jag inte. Men jag litar på Timrå att det är 4 matcher han missar om han inte tar en plats där borta.
OlliJanne: Förra året var Montreals training camp mellan 21 september och 9 oktober. Fast denna säsong startar den 9 oktober för Montreals del, så det är nog några dagars förskjutning bakåt.
Modano: Är verkligen svårt att känna medlidande för Färjestad om dom nu skulle blivit bortdömda, har inte sett matchen. Har vår senaste match mot dom i färskt minne, en stenhård boarding i ryggen på Genborg i slutet av matchen av ... | Läs mer