Knylan: Leksand stod för en stark avslutning mot Modo som vad jag förstår inte var särskilt bra trots ledning med 4-0 halvvägs in i matchen. Leksand inte heller bra men självklart stärker en sån poäng laget trots tappad bonuspoäng. Frågan är hur vi kan värdera vår vinst mot Rögle som inte heller är bra just nu. Står Mantas ikväll? Många frågor och på det stora hela en oviss match. Tippar dock minst poäng till oss
Olli Nomadinen : vårt nya spelsystem såg då ut att passa perfekt mot Leksand när vi mötte dom i genrepet så det är väl bara köra på och hoppas på succé även denna gång.
RunarUp: Bara vi får in reklampengar så skiter jag i tröjans utseende just nu helt enkelt. Nu måste föreningen börja jobba upp ett eget stabilt kapital. Om det går ut över tröjan, so be it! Anser jag. Med respekt för att alla tycker olika.
Många frågor och på det stora hela en oviss match. Tippar dock minst poäng till oss