+ 12
Inlägg: 2772549
Svarskommentarer
Sv: Apropå nånting...
Isbjörnen2: Ja lås in er och släng nyckeln om ni är rädd att barnen ska få höra skällsord ute i allmänheten, jag tror de hör ett och annat på skolan etc. Jag säger bara att senaste två matcherna har folk här på forumet gnällt på hur tyst det är på västra stå, samtidigt gnäller man på folk som skriker och det ska stängas av osv. De som hörs är fortfarande de som blivit avstängda. JAG tycker varken man ska slåss eller skrika skällsord så får jag det sagt.
+ 1
Sv: Apropå nånting...
Isbjörnen2: En myyyycket enkel o sund matematik!!!🤬👍 Skulle själv göra så om ja hade juniorer som ville gå på hockey o vem loosar på dumheterna? Jo vårt älskade TIMRÅ 🤠🇺🇿
+ 2
Råkar det vara 150 pers med 150 tillhörande kids som bryr sig. Att istället för att titta på hockey tycker det är tråkigt att behöva förklara för en 10-åring varför vuxna människor står och vrålar horunge... så är det bara 300 biljetter med tillhörande kiosk som försvinner. (300:- per skalle är ju ändå bara 2.34 miljoner på en säsong).