OlliOlla: Tre kronor av idag är ju bara en sponsorlek. Turneringarna fylls med haldana SHL spelare för att kunna genomföra turneringarna och få in pengar till svenska hockeyförbundet. Bara att ta exemplet att Brynäs inte har en enda spelare med. Alla tackar nej. Jag menar, ta ut Dahlen, Wedin och Hartmann till landslaget?.....man vet inte om man ska skratta eller gråta. Väljer att inte gå in på ovan nämnda spelares brister som borde hålla dem låångt borta från ett svenskt landslag. Pajasturneringar de Lux!
Finns ingen sportslig bärighet i dessa turneringar över huvud taget.
JonteD: Pratade för länge sedan med sittande ordförande. Högst densamme som lade strömming i saltlake. Han sa ungefär att det är så sjukt dyrt att ställa ett lag på isen som skall utmana om SM-guld att man nästan måste äventyra ... | Läs mer
Bara att ta exemplet att Brynäs inte har en enda spelare med. Alla tackar nej.
Jag menar, ta ut Dahlen, Wedin och Hartmann till landslaget?.....man vet inte om man ska skratta eller gråta. Väljer att inte gå in på ovan nämnda spelares brister som borde hålla dem låångt borta från ett svenskt landslag.
Pajasturneringar de Lux!
Finns ingen sportslig bärighet i dessa turneringar över huvud taget.