Har vi någonsin fått en sparksituation med oss även långt bakåt? Det var det enda jag kunde tänka i situationen. Vi har definitivt fått liknande situationer bortdömda.
Nu tycker jag det var rätt dömt, men är det där ok kan man lika gärna tillåta sparkar fullt ut, vad vore skillnaden?
Propagandus: Känslan jag fick är att Frölundaspelaren ser skottet/passningen och kan i god tid tplacera sig på rätt plats OCH att vinkla skridskon så att pucken ska styras i rätt riktning. Vad exakt är det för jävla skillnad på att göra mål med hjälp av en sparkrörelse och det här?
Det har varit mycket negativt snack på slutet (med all rätt). Men nu har vi 5 av 6 matcher på hemmais med start ikväll med klassikermötet mot Brynäs. Nu måste vi supportar sluta upp och ge allt dessa hemmatcher. Tar vi 4 segrar av ... | Läs mer
Nu tycker jag det var rätt dömt, men är det där ok kan man lika gärna tillåta sparkar fullt ut, vad vore skillnaden?