KulltorpsOlli: Men att match efter match ens ta upp att Erixon inte kommer till spel gör väl honom jämförbar med Mållgan ungefär. Syns inte, finns inte, kommer aldrig göra en match igen.
KulltorpsOlli: Jo känslan är väl så. Sen låter det utåt som att han kämpar för att komma tillbaks. Men skulle tippa på att det är mycket "spel för gallerian" från Erixons håll. För att kunna få behålla försäkringspengarna. Som han annars tappar om han går ut och officiellt avslutar karriären.
Jag har dessutom svårt att se hur han skall ta plats i laget ens. När han varit borta så här länge. Det är ju liksom inte en klass-spelare som har ett spelsinne att luta sig tillbaks på för att ta igen allt man tappat i kropp och knopp.
KulltorpsOlli: man vet aldrig. Det känns mest sannolikt när man ser tillbaka på Timos trasiga rygg…
Jag hopas inte Sheriffen har fått punka i knäet nu när det har skruvats upp lite med träningen… Däremot glädjer det ju att vi inte har minus på backsidan i år med. Om det behövs väntas för att få bort lite hjärnspöken och vara helt hundra på att det håller efter rehab så är det guld att det inte innebär katastrof för laget.
Vi tycker om dig jättemycket, men ibland går topplocket och det skrivs massa tok. Oftast menar vi det kanske inte, men ibland har vi kanske också lite rätt.