Intressant. Vi ska alltså låna ut en före detta Elitseriespelare och i gengäld få en före detta Allsvensk spelare. Jag ser inte riktigt logiken i det hela. Varför skulle vi göra det, och vad skulle vi tjäna på det? Vem skulle tjäna på det?
För övrigt har inte Tjobba direkt imponerat, något av en besvikelse faktiskt, hade förväntat mig bra mycket mer av honom. Weine Sjöberg, Jimmy Lindström och Johan Svedberg, när spelet har stämt, har varit bättre.
Vad jag har förstått är det en spelare med Mattias Wiklunds egenskaper som ni saknar. Vad var det ni kallade honom? Kärring? Nä, jag måste ha hört fel.
Kan inte förstå hur i hela världen ni kunde släppa Igor Matuschkin, bäst på plan när Skellefteå körde över oss hemma, och tydligen mycket bra också mot Piteå. Dessutom var Tjälldén överraskande bra. Har sällan sett någon som spelar så effektivt i defensiven som han. Åtminstone på den här nivån.
Vi ska alltså låna ut en före detta Elitseriespelare och i gengäld få
en före detta Allsvensk spelare. Jag ser inte riktigt logiken i det
hela. Varför skulle vi göra det, och vad skulle vi tjäna på det? Vem
skulle tjäna på det?
För övrigt har inte Tjobba direkt imponerat, något av en besvikelse
faktiskt, hade förväntat mig bra mycket mer av honom. Weine
Sjöberg, Jimmy Lindström och Johan Svedberg, när spelet har
stämt, har varit bättre.
Vad jag har förstått är det en spelare med Mattias Wiklunds
egenskaper som ni saknar.
Vad var det ni kallade honom?
Kärring?
Nä, jag måste ha hört fel.
Kan inte förstå hur i hela världen ni kunde släppa Igor Matuschkin,
bäst på plan när Skellefteå körde över oss hemma, och tydligen
mycket bra också mot Piteå.
Dessutom var Tjälldén överraskande bra. Har sällan sett någon som
spelar så effektivt i defensiven som han. Åtminstone på den här
nivån.