Alltså jag gillar Lundmark. Men är lite brydd över swishen. Han kommer ju slåss om plats i 3ekedjan med förmodat relativt låg lön. Ska Nubben ha in Lundmark till varje pris över nästa säsong eller vad? Han ska slåss om en plats med Pääjärvi, Boyce ( som garanterat får förlängt), Lilja, Levinsson, Heikinnen, Walli, Hartmann. 8 trubbiga frwds ska slåss om 4 platser. Tror nån förresten på budgivning på Lundmark? Jag kan förstå detta om det funderas på att riva kontrakt. 5 av ovanstående ligger väl risigt till i så fall.
Nisse på Mon or: man vill väl skriva ett 3 årskontrakt (2.5 I guess) direkt. Känslan är ju att han tyvärr inte kommer bli så billig som folk här hoppas på.
"Timrå IK meddelar att Helene Ersson nu tillträder som permanent VD och Klubbchef. Helene har under de senaste tre månaderna haft rollen som tillförordnad VD, och kliver nu in i uppdraget fullt ut."