Zäta75: Publikfest, Brynäs. Brukar vara garanti på en underhållande match och en del mål. Att göra 1:a målet just i denna match och i synnerhet tidigt ser jag inte som så viktigt för utgången. Det hinner hända så mycket annat i en sån match så det gäller att behålla skärpan i 60 min. Detta är det närmsta Timrå-modo vi kommer utan modo.
Gathlopp: Med tanka på historik de senaste åren med första målet insläppt och hur vi sjunker ihop då så vet jag inte om jag håller med oavsett vilka vi möter.
Det som ytterligare försvårar ekvationen är att vi har två ENORMT svaga matcher bakom oss så lagmoralen lär inte vara på topp och jag tror lätt att vi kan vika ner oss om det börjar dåligt. Men vi får se. Hoppas på 3p såklart.
Gathlopp: Ja idag så fixar jag lite slantar till ungdomarna i Timrå genom min föredetta chef!!! Jag har dragit in en riktigt vacker slant på trav så han kommer att få 10k att foga in i sponsringen!!!🤣🤣🇱🇸o dom ska bara gå till ... | Läs mer