Kulltorp: Djärv satsning! Inte minst med tanke på att Freij varit utlånad i en säsong redan, i normala fall brukar det vara dags nu. Men allt tyder på att du kan vara lugn, han är väl den av våra tre prospects som tydligast behöver ett år till i Sverige då han började hitta sin nivå så pass sent in på säsongen.
Med den fysiken i egen zon så har jag oerhört svårt att tro att Frej hamnar på andra sidan. Den jag egentligen är mest orolig för är Linus. Han har sett oerhört stabil ut efter JVM. Genborg är alldels för ojämn anser jag. Men min scouting-erfarenhet är ju noll iofs.
Får väl se om jag kommer tillbaka i forumet med gäll pipa efter sommaren..
Vad ni nu väljer att identifiera er som. Det osar av besvikelse här inne, för att vi inte lyckades ta en enda poäng på våra 7 sista matcher. Ni blir arg & skäller på varandra och har er, vi pekar på enskilda ... | Läs mer