Bergius:Schnabel var bäst när snurrfinten inte gick hem. Sedan var vår vän ofin nog att åka kälke på lövarn. Men det var inte det jag skulle säga utan Det handlar om Kent Manderwille. Vilken härlig lirare alltid ett leende på läpparna och när de tror att de fått in en riktig tryckare på han då gapflabba karn och ger 1000-falt igen. Fråga Per Gustavsson i HV eller Sjödda i Brynäs. Dom åker inte i närheten av Kent framöver. Men det bästa är som sagt hans gapflabb. Att han var kvar i Timrå kommer betyda jättemycket. Sedan att värvningen av Kent var som en vändning för hela laget. Alla såg på matcherna på ett annat, positivare sätt efter hans ankomst.
När det gäller Westfält så måste jag säga att jag känner mig oerhört trygg när han är på isen. Han kommer nog aldrig bli någon poängmaskin, men han gör inga misstag heller! Vinner puckar,tar bort spelare och bäddar för lagkompisar!
Men det var inte det jag skulle säga utan Det handlar om Kent Manderwille. Vilken härlig lirare alltid ett leende på läpparna och när de tror att de fått in en riktig tryckare på han då gapflabba karn och ger 1000-falt igen. Fråga Per Gustavsson i HV eller Sjödda i Brynäs. Dom åker inte i närheten av Kent framöver.
Men det bästa är som sagt hans gapflabb.
Att han var kvar i Timrå kommer betyda jättemycket. Sedan att värvningen av Kent var som en vändning för hela laget. Alla såg på matcherna på ett annat, positivare sätt efter hans ankomst.