Xcool85: Och vilka ramsor har vi tagit därifrån om jag får fråga? Att bara göra om en ramsa som ett annat lag har kommit på tycker jag är fel... tänk om vi skulle göra om tex Bajengospeln eller Djurgårdens Full fart framåt, håll tätt bakåt? Skulle säkert låta skitbra, men var skulle hjärtat finnas? Vissa nya ramsor harKnylan snappat upp från utlandet, innan någon annan har börjat kört dem här... Vi snor inte ramsor, så är det bara.
RunarUp: Bara vi får in reklampengar så skiter jag i tröjans utseende just nu helt enkelt. Nu måste föreningen börja jobba upp ett eget stabilt kapital. Om det går ut över tröjan, so be it! Anser jag. Med respekt för att alla tycker olika.
Att bara göra om en ramsa som ett annat lag har kommit på tycker jag är fel... tänk om vi skulle göra om tex Bajengospeln eller Djurgårdens Full fart framåt, håll tätt bakåt? Skulle säkert låta skitbra, men var skulle hjärtat finnas? Vissa nya ramsor harKnylan snappat upp från utlandet, innan någon annan har börjat kört dem här... Vi snor inte ramsor, så är det bara.