Mange: Hmmm... en trumma i varje hörn... hmmm. En bra idé, men jag är lite skeptisk. Det är nog svårt att få något sånt att funka såvida det inte är fyra personer som är väldigt samspelta och som har tränat på synkroniserad takthållning ett längre tag. En fördel är att dessa fyra känner varandra väl.
Men om detta skulle bli verklighet så kan säkert det där med kommunikationen lösas på ett ännu smartare sätt än walkie-talkies. Ett headset t.ex.
Vi märkte jättetydligt igår att Westfält försvann mer eller mindre i sin centerposition. Vi kommer få ut mer av honom på kanten. Vad hade Levinsson igår? En kontrollerad ingång och två passningar på blad? Tappade puck hela tiden. ... | Läs mer
En bra idé, men jag är lite skeptisk. Det är nog svårt att få något sånt att funka såvida det inte är fyra personer som är väldigt samspelta och som har tränat på synkroniserad takthållning ett längre tag.
En fördel är att dessa fyra känner varandra väl.
Men om detta skulle bli verklighet så kan säkert det där med kommunikationen lösas på ett ännu smartare sätt än walkie-talkies.
Ett headset t.ex.