Kevin O Shea: Att Strålman skulle vara mil för Calle Johansson håller jag inte med om. Däremot gjorde Strålman bra ifrån sig. Han petar Karl K på alla punkter för tillfället.
"Jag hoppas för spelarnas bästa att de är rejält nedtränade, med ett jobbigt pass tidigare i dag. Om så inte är fallet blir jag mörkrädd. Huga!"
Som jag skrev tidigare. Det saknas ett par pjäser för att göra ett rättvist uttalande, enligt mig. Två kedjor är i alla fall för mig ett jävligt tungt avbräck.
Först blir man deprimerad när man får läsa om årets siffror. Fast när jag tänker på vart föreningen var för tio år sedan så tycker jag nog att det har gjorts en jäkla resa! Så lite glad kan man nog vara ändå.
"Jag hoppas för spelarnas bästa att de är rejält nedtränade, med ett jobbigt pass tidigare i dag. Om så inte är fallet blir jag mörkrädd. Huga!"
Som jag skrev tidigare. Det saknas ett par pjäser för att göra ett rättvist uttalande, enligt mig.
Två kedjor är i alla fall för mig ett jävligt tungt avbräck.