Du får nog helt enkelt acceptera att majoritetetn av TIK- supportrarna har en något "ledigare" attityd till de ramsor som skriks. Det är ju en supporterkamp på läktarna också. Det är ju därför vi offrar en hel lördag till att åka till Kulan och se på matchen. Jag åker inte till Fjållträsk för att skrika "Sassa brassa mandelmassa"
Så länge HATA-ramsorna inte dyker upp så tycker nog de flesta nog att det är kul med häcklandet. Hatramsorna kan jag själv tycka är trista. På SCA-cupen ägnade den andra långsidan 75% av sin energi till att hata Timrå och det var nog inte så kul för SH- spelarna heller. Jag tycker att TIK har en positiv klack med en lagom mix av Stötta TIK/Häckla motståndarna.
sargad: Önskar alla klyktattare en fin midsommar, hoppas ni hänger kvar så vi får våra fina derbyn 2026 igen. Till era moderatorer, inför Cluben-filter, för allas trevnad
Du får nog helt enkelt acceptera att majoritetetn av TIK- supportrarna har en något "ledigare" attityd till de ramsor som skriks.
Det är ju en supporterkamp på läktarna också. Det är ju därför vi offrar en hel lördag till att åka till Kulan och se på matchen.
Jag åker inte till Fjållträsk för att skrika "Sassa brassa mandelmassa"
Så länge HATA-ramsorna inte dyker upp så tycker nog de flesta nog att det är kul med häcklandet.
Hatramsorna kan jag själv tycka är trista. På SCA-cupen ägnade den andra långsidan 75% av sin energi till att hata Timrå och det var nog inte så kul för SH- spelarna heller.
Jag tycker att TIK har en positiv klack med en lagom mix av Stötta TIK/Häckla motståndarna.