eloff: Förvisso har du rätt i att money talks, men att Timrå inte skulle ha förutsättningar att etablera sig med eon arena köper jag inte. Timrå har full möjlighet att sega sig kvar i eliten för lång tid framöver, och titt som tätt vara med och kriga i slutspel. Men visst, en kängspark till de som beslutade att Eon inte skulle bli större än vad den är. Detsamma gäller Norrporten arena i Sundsvall.
Pärssinen har haft några sämre år, utan att vara direkt dålig. Bra VM-spel ifjol med lockoutförutsättningarna är ju inte direkt div1.
När det gäller Westfält så måste jag säga att jag känner mig oerhört trygg när han är på isen. Han kommer nog aldrig bli någon poängmaskin, men han gör inga misstag heller! Vinner puckar,tar bort spelare och bäddar för lagkompisar!
Men visst, en kängspark till de som beslutade att Eon inte skulle bli större än vad den är. Detsamma gäller Norrporten arena i Sundsvall.
Pärssinen har haft några sämre år, utan att vara direkt dålig. Bra VM-spel ifjol med lockoutförutsättningarna är ju inte direkt div1.
FM: jag har sett mkt hockey ja.