friskan: Jo, om vi alla sponsrar med en hundralapp så blir vi ju extremt många fler. Men frågan är som ernie skrev, vad genererar det i pengar? Vi får väll skratta oss lycklig att Kommun schabblade så vi fick lite respit med lånet till dom.
Sedan kan vi ta alla som köpt säsongskort, det är ju också en typ av sponsring, då klubben har garanterad ekonomisk inteckter.
Jag hoppas dom lärt av sina misstag, så dom/vi har kapacitet att slåss om topp 3 placeringar nästa år.
Värsta som kan hända är ju som inom säljbranchen säger. Man är fet och glad. dvs. nöjd. Ungeför som denna säsong vart. Det är då man tappar marknadsandelar.
Jag hoppas verkligen "säljarna" av sponsor avtal är på tårna och får in ännu mer intekter.
X-Län: Varför skickar du bara in det som passar din agenda?
”– Men det är klart att då kommer vi att leta spetsar till laget, det måste vi göra. I fall Pettersson också skulle lämna? – Ja, det kommer vi försöka göra även om han inte gör ... | Läs mer
Vi får väll skratta oss lycklig att Kommun schabblade så vi fick
lite respit med lånet till dom.
Sedan kan vi ta alla som köpt säsongskort, det är ju också en typ av sponsring, då klubben har garanterad ekonomisk inteckter.
Jag hoppas dom lärt av sina misstag, så dom/vi har kapacitet att slåss om
topp 3 placeringar nästa år.
Värsta som kan hända är ju som inom säljbranchen säger.
Man är fet och glad. dvs. nöjd. Ungeför som denna säsong vart.
Det är då man tappar marknadsandelar.
Jag hoppas verkligen "säljarna" av sponsor avtal är på tårna och får in ännu mer intekter.