wap.hockeysnack.com Visst känns Dahlen/Eldebrink optimalt. Men också ett önsketänkande. Jag är övertygad om att Timrå IK är överens med ersättare, något annat är otänkbart. Man gör sig inte av med en av sveriges mest eftertraktade tränare, som dessutom trivs föreningen, om man inte har alternativ. Dessutom såg jag att föreningen förstärker på marknadssidan. Siktet är inställt. Man kan inte låta bli att imponeras över Timrås satsningar, trots i sammanhanget, rätt knappa resurser.
Kollar man runt gör vi en bra silly - hittills. Som exempel plockar Färjestad in en slovak som knappt var topp 50 i inhemska poängligan, Djurgården sägs värva hem Hank the Tank occh Växjö ersätter McLaughlin med Mäntykivi. Vidare har ... | Läs mer
Visst känns Dahlen/Eldebrink optimalt. Men också ett önsketänkande.
Jag är övertygad om att Timrå IK är överens med ersättare, något annat är otänkbart. Man gör sig inte av med en av sveriges mest eftertraktade tränare, som dessutom trivs föreningen, om man inte har alternativ.
Dessutom såg jag att föreningen förstärker på marknadssidan.
Siktet är inställt. Man kan inte låta bli att imponeras över Timrås satsningar, trots i sammanhanget, rätt knappa resurser.