Matchstraff för Ossi Väänänen: I den pågående matchen mellan MODO och Djurgården har Djurgårdens Ossi Väänänen tilldömts matchstraff (5+20) för checking from behind.
En liten fundering. Ska inte Ossi Väänänen vara automatiskt avstängd i en match dvs dagens match mot TIK ???
Freij till Sportbladet; "Det är Timrå som gäller i år, sedan vet vi inte hur det blir nästa år. Det blir väl möten efter JVM och efter säsongen. Jag trivs jättebra i Timrå och mitt hjärta är i Timrå. Det hade varit kul att stanna där i ett år till."
I den pågående matchen mellan MODO och Djurgården har Djurgårdens Ossi Väänänen tilldömts matchstraff (5+20) för checking from behind.
En liten fundering. Ska inte Ossi Väänänen vara automatiskt avstängd i en match dvs dagens match mot TIK ???
mvh
Bozze