1150x200-brynasbanner.jpg

Brynäs IF

SHL · 778400 inlägg · 7967 ämnen

Inlägg: 1029772

Sv: Silly Season 2008 / 2009 [A new beginning]
bif_forever: " Jonas Andersson har förlängt med sin finska klubb, dessutom liknar han inte widing ett dugg. han smäller visserligen på (ibland) men han åker mest och forcheckar.. sist han var här visade han prov på dålig teknik dåligt spelsinne och ganska yvig i sin spelstil.."

Kolla in det här, med tanke på tekniken, du är så jävla fetborta så det finns inte :-)


www.youtube.com/watch?v=GM8lOSvCpRQ

Att tänka på innan du skriver inlägg:
- Vänligen notera och respektera Hockeysnacks regler.
- Moderatorerna kommer att vara extra uppmärksamma på regelbrott som personangrepp, olämpligt språkbruk (t.ex könsord) och hot.
- Personangrepp gäller inte bara andra forumanvändare utan även spelare, ledare, domare etc.
- Om en skribent skriver ett inlägg som bryter mot reglerna kommer denne att få en varning.

- Om en skribent skriver flera inlägg som bryter mot reglerna kommer denne att bli avstängd från att skriva i Brynäsboken under en viss tidsperiod.

- Om en avstängd användare återkommer under nytt användarnamn kommer det resultera i en permanent avstängning av det nya kontot.
- Om en skribent skriver fler än 5 inlägg under samma dag kan denne stängas av för spam om inläggsmönstret är av spamkaraktär.

- Motståndarfans som kommer in och hetsar under match kommer tilldelas matchstraff på en dags avstängning.

- Klagomål och ifrågasättanden om modereringen i gästböckerna skall inte förekomma på Hockeysnack och raderas omedelbart av tillgänglig moderator. Att bryta mot denna regel kan innebära avstängning från gästboken. 

- Moderatorerna ger alltid skribenterna chansen att editera inlägg i 5 minuter.

Sv: A proposito de nada
Lemp: Marcus Johansson klar för FBK, med tanke på hur bra han varit de senaste åren bör han vara seriens bästa spelare. Hade garanterat kunnat få ett nytt välbetalt kontrakt i NHL. Järnkrok däremot vill lira fjärdekedja på minimumlön….
  • 0x40-hv71logosvg.png Senast: Förlust mot HV71
    Monitor ERP Arena, 3-4 (0-1,1-2,2-0,0-1)