1150x200-brynasbanner.jpg

Brynäs IF

SHL · 778512 inlägg · 7967 ämnen

Inlägg: 1223030

Sv: A proposito de nada
Huge: Har han inte det då? I och med han spelat i Sveriges vassaste formation, och sverige kom trea? Är han inte EN av JVMs bästa forwards då?

Och visst jag tror i ofs både kanada och usa klarat sig fint i elitserien, inte i toppen, men mot lag som rögle, södertälje tror jag de stått sig bra.. Rödin var förbannat bra mot USA och visade med råge hur mycket Brynäs gjort bort sig..Snacket om att han utvecklats i Mora, visst, klart han gjort eftersom han fått speltid. MEn hade han fått förtroende i elitserien och spela sitt aggresiva spel så hade han blommat ut än mer..
Och snacket om att han fortfarande inte skulle platsa bland tre formationer gör mig bara förbannad. Det visar på allvar hur okunnig du är, eller rädd för att Ove ska bli petad..

Svarskommentarer

Sv: A proposito de nada
Gurra88: Hur var det nu? 50-åringar borde inte sitta hemma och hänga på nätet och skriva skit på olika webbsidor? Passar bättre för 20-åringar?

Vad borde en 50-åring göra istället? Hänga på stan, gå på krogen, ragga brudar, köra båge, dricka pilsner, luffa i Asien och lira WoW? Och som 20-åring är det ok att häcka hemma, hänga över datorn, gå ut med hunden, spela alfabet, gnälla över vädret och planera pensionen.

Nåt har gått fel i din omvärldsbevakning. Jävligt fel.

Sv: A proposito de nada
Gurra88: Så du menar på fullt allvar att Rödin ska få en gräddfil in i laget?
Hur gör vi med Wännström, Rhodin, Järnkrok? Var ska dom spela?
Du som vet mer än Saida.
Om du tror att Rödin hade gjort mer för LAGET Brynäs än Molin
så visar det hur otroligt dum du är!

Att tänka på innan du skriver inlägg:
- Vänligen notera och respektera Hockeysnacks regler.
- Moderatorerna kommer att vara extra uppmärksamma på regelbrott som personangrepp, olämpligt språkbruk (t.ex könsord) och hot.
- Personangrepp gäller inte bara andra forumanvändare utan även spelare, ledare, domare etc.
- Om en skribent skriver ett inlägg som bryter mot reglerna kommer denne att få en varning.

- Om en skribent skriver flera inlägg som bryter mot reglerna kommer denne att bli avstängd från att skriva i Brynäsboken under en viss tidsperiod.

- Om en avstängd användare återkommer under nytt användarnamn kommer det resultera i en permanent avstängning av det nya kontot.
- Om en skribent skriver fler än 5 inlägg under samma dag kan denne stängas av för spam om inläggsmönstret är av spamkaraktär.

- Motståndarfans som kommer in och hetsar under match kommer tilldelas matchstraff på en dags avstängning.

- Klagomål och ifrågasättanden om modereringen i gästböckerna skall inte förekomma på Hockeysnack och raderas omedelbart av tillgänglig moderator. Att bryta mot denna regel kan innebära avstängning från gästboken. 

- Moderatorerna ger alltid skribenterna chansen att editera inlägg i 5 minuter.

Sv: A proposito de nada
Jag har en vild ide!
Tänk om det är så att allt Alcen gör och planerar inte skrivs i media. Tänk om han har saker för sig i det dolda - som inte publicerats här på HS. Kanske spelare klara, spelare som tackat nej, har plan B, C och D ... | Läs mer
  • 0x40-hv71logosvg.png Senast: Förlust mot HV71
    Monitor ERP Arena, 3-4 (0-1,1-2,2-0,0-1)