1150x200-brynasbanner.jpg

Brynäs IF

SHL · 739747 inlägg · 7967 ämnen

Inlägg: 1386043

Sv: Silly Season 2011/12
Finns ju flera sätt att se på Willejobbet. Ett är att Brynäs måste vara en drömarbetsgivare.

Är det här typiskt för Brynäs?

Exempel på hur många gamla lirare som finns i

Styrelsen Organisationen
FBK 1 7
DIF 2 4
Modo 2 3
HV 1 2
BIF 1 1

(Hastigt sammanräknat. Staben runt spelarna är inte medräknade. Endast övriga organisationen som den redovisas på föreningarnas hemsidor.)

Svarskommentarer

Sv: Silly Season 2011/12
Jajjen: Så du hävdar att man inte skapat en tjänst (som inte finns) för att kunna sätta Wille nånstans..

Sv: Silly Season 2011/12
Jajjen: Få se här nu: Färjestad har ett gäng exspelare i organisationen och är det lag som alla yrkesgnällare hänvisar till när det gäller hur ett riktigt topplag arbetar och tar som ett föredöme och ngt vi själva borde ta efter.
När vi sen försöker ta efter och använda fler exspelare i organisationen så gnäller samma yrkesgnällare i högan sky.
Jag får liksom inte ihop det....

Sv: Silly Season 2011/12
Jajjen: Hastigt räknat J.Larsson, O.Molin, W.Löfqvist,M.Sundlöv, H.Dahllöf

Sv: Silly Season 2011/12
Kvällspressen kan i alla fall framkalla dålig nattsömn. Bara att hoppas att Aftonbladets version stämmer. (Som säger tvärtom. Givetvis.)