1150x200-brynasbanner.jpg

Brynäs IF

SHL · 778417 inlägg · 7967 ämnen

Inlägg: 2661580

Sv: A proposito de nada
Stefan R 63: "Vi gnäller att våra spelare är lite primadonnor ...O inte tål en smäll osv...
Han går in och trycker till.. O räds inte vad som står på ryggen på våra spelare..
Skulle vilja ha den typen i vårt lag...likt Jonathan...likt Sandström när han kom in i laget...
Får motståndare att tappa koncentrationen..
Öhlund åkte t ex i 20 sekunder o försökte"

Du får kalla det vad du vill - jag kallar ovanstående en hyllning.

Lägg därtill ett antal nedsättande kommentarer i var och varann match om spelare i Brynäs IF som inte uppfyller din "kravspecifikation".

Som flera andra härinne retar jag mig på dylikt beteende, speciellt när vi dominerar HS anno 2024 fullständigt!

Svarskommentarer

Sv: A proposito de nada
JanT: en hyllning till vad??
Ser du inte våra matcher?? Vi tappar det fullständigt ...ibland. Hur många ggr har inte Gälla sagt det i intervjuer efter våra matcher??
Vissa i detta forumet tål inte att se sanningen..Du verkar vara en av dem...
Brynäs åkte ur SHL pga massa olika saker..bl a kravställning inställning och att inte göra rätt saker på plan och utanför!
Jo vi vinner HA ....O det är väldigt bra för det innebär att vi har hemmafördel men det är det ENDA vi har vunnit hittills det är endast ett delmål
Ska vi gå hela vägen så gäller det att elimera misstag. Hålla sig till gameplan...att våra spec teams blir bättre Ha en kravbild på alla spelare.
Det är det som gör skillnad mellan att vara ett elitlag eller kvar i HA...
Jag vill upp med Brynäs. O då måste kraven upp...

Sv: A proposito de nada
Det är mycket onödiga påhopp härinne ikväll. Höj nivån och håll er till ämnet. Inlägg med personangrepp raderade.

/Moderator

Sv: A proposito de nada
JanT: En gång på mitt gamla jobb fick vi besök av en hög chef från USA. Han tipsade oss om att vi skulle ”göra rätt”. Min dåvarande chef nickade instämmande och antecknade ironiskt i blocket: ”vi ska göra rätt”. Sög lite på insikten en stund och tackade därefter chefen för tipset.

Att tänka på innan du skriver inlägg:
- Vänligen notera och respektera Hockeysnacks regler.
- Moderatorerna kommer att vara extra uppmärksamma på regelbrott som personangrepp, olämpligt språkbruk (t.ex könsord) och hot.
- Personangrepp gäller inte bara andra forumanvändare utan även spelare, ledare, domare etc.
- Om en skribent skriver ett inlägg som bryter mot reglerna kommer denne att få en varning.

- Om en skribent skriver flera inlägg som bryter mot reglerna kommer denne att bli avstängd från att skriva i Brynäsboken under en viss tidsperiod.

- Om en avstängd användare återkommer under nytt användarnamn kommer det resultera i en permanent avstängning av det nya kontot.
- Om en skribent skriver fler än 5 inlägg under samma dag kan denne stängas av för spam om inläggsmönstret är av spamkaraktär.

- Motståndarfans som kommer in och hetsar under match kommer tilldelas matchstraff på en dags avstängning.

- Klagomål och ifrågasättanden om modereringen i gästböckerna skall inte förekomma på Hockeysnack och raderas omedelbart av tillgänglig moderator. Att bryta mot denna regel kan innebära avstängning från gästboken. 

- Moderatorerna ger alltid skribenterna chansen att editera inlägg i 5 minuter.

Sv: A proposito de nada
Zzz:
Men det är ju hittepå. Inte fan går Christians närmaste släkt och skvallrar om psykisk ohälsa till en random pleb på golfbanan och ingen som hade haft så nära kontakt med familjen hade sagt det här. Pettis är mytoman.
  • 0x40-hv71logosvg.png Senast: Förlust mot HV71
    Monitor ERP Arena, 3-4 (0-1,1-2,2-0,0-1)