Att tänka på innan du skriver inlägg:
- Vänligen notera och respektera Hockeysnacks regler.
- Moderatorerna kommer att vara extra uppmärksamma på regelbrott som personangrepp, olämpligt språkbruk (t.ex könsord) och hot.
- Personangrepp gäller inte bara andra forumanvändare utan även spelare, ledare, domare etc.
- Om en skribent skriver ett inlägg som bryter mot reglerna kommer denne att få en varning.
- Om en skribent skriver flera inlägg som bryter mot reglerna kommer denne att bli avstängd från att skriva i Brynäsboken under en viss tidsperiod.
- Om en avstängd användare återkommer under nytt användarnamn kommer det resultera i en permanent avstängning av det nya kontot.
- Om en skribent skriver fler än 5 inlägg under samma dag kan denne stängas av för spam om inläggsmönstret är av spamkaraktär.
- Motståndarfans som kommer in och hetsar under match kommer tilldelas matchstraff på en dags avstängning.
- Klagomål och ifrågasättanden om modereringen i gästböckerna skall inte förekomma på Hockeysnack och raderas omedelbart av tillgänglig moderator. Att bryta mot denna regel kan innebära avstängning från gästboken.
- Moderatorerna ger alltid skribenterna chansen att editera inlägg i 5 minuter.
Diplomatiskt av Esko att inte sätta press på SK det första han gör med att omedelbart kräva en ersättare för Mårtensson.
Mårtensson skulle behöva ytterligare ett år i Elitserien för att utvecklas till den spelare han har kapacitet att bli. I längden vore det bättre för hans ev. NHL-karriär, men, men, nu är det bara att gratulera och önska på återseende !
Ärligt talat finns det inte en chans att varken Jobs eller Östlund kan komma upp i Mårtenssons nivå redan denna (eller nästa..) säsong så nu måste SK ut på jakt igen.