Sidan uppdateras nu automatiskt med de nya inlägg som skrivs.
mattias - 74:
"Dock vet jag att det kommer bli tufft om den 2:a platsen! SSK tar nog den 1:a !"
Just därför är jag lite crazy och spelar på vinst för Växjö ikväll.
mattias - 74:
"När det gäller supportrar till de vit-blå är de dessutom ganska många till antalet."
ska nog tolkas som att det finns fler vit-blå än många andra typer av supportrar.
mattias - 74:Det är väl inte innebandy eller fickpings dom spelar , en hockeyspelare SKA vara tacklingsbara i ALLA lägen på planen när han är puckförande , undantag för målvakten .
Därför vill jag ha bort 2+10 för tackling i ryggen , för då vänder inte dom fega spelarna upp ryggen nått mera , utan att dom tar smällen som dom vet kommer .
mattias - 74:
Jag svarade på detta påstående:
"Tyvärr så är tacklingar i ryggen det fegaste man kan göra oavsett hur dom uppkommer eller utdelas."
Metal Guru:
Jag gillar inte att man får 2+10 för en tackling i ryggen , innan den reglen infördes så vände ALDRIG en back ryggen mot en anstormande forward .
Nu ser man det hela tiden , innan den reglen fanns så vände alla spelare bröstet eller iallafall försökte tackla tillbaka innan man blev tacklad själv , nu söker dom efter utvisningar och då kan det gå så fel som AJNs fall .
Alisandali:
Jag vet inte hur gången är.
Däremot förstår jag att man precis har ändrat tacklingspraxis, vilket kommer gillas av de som föredrar damhockey.
aa de är ett skämt ! men varför ser inte linjedommaren som står snett nedanför att det inte är mål ? trodde man hjälptes åt som kommentatorn sa!