Albert Hall: Garanterat är det så att ALLA utländska zebror som kommer och ska döma får sej en lektion av domarbas P.Andersson, ta för alla hookings, och interference, där har vi SWEdsko nolltolerans a'la NHL. Tycker våra svenska domare ska ta efter och göra detsamma så får vi den fartiga tekniska hockey vi eftersträvar inklusive schyssta tacklingar då vi hinner in i situationerna på rätt sätt!
Vilket av följande alternativ bör en klubb i SHL helst undvika?
Att försöka lura till sig andra klubbars talanger genom att i lönndom kontakta pojkar ända ned i 12-13-årsåldern?
37% (21)
Att offentliggöra information som i efterhand visar sig vara falsk och att klubben mycket väl visste om det när lögnerna spreds?
26% (15)
Att utse en lagkapten som offentligt proklamerat att han fuskar och gång efter annan visas bryta mot regler och stängas av?
21% (12)
Att vägra gratulera en vinnande motståndare och bara skylla förluster på domarna, tur eller att ens eget lag är "nedtränade" eller inte riktigt "ville vinna"?