Lindberg Råkkar: det enda logiska skäl jag kan se till att man ställer in Modig är för att tvinga utespelarna att skärpa sig. Men det känns ju som rena självmordet, det är bara att acceptera att Modig inte har varit i närheten av det han visade upp förra säsongen en enda gång den här säsongen. Gusten har varit strålande på slutet, varför bänka honom nu?
Vilket av följande alternativ bör en klubb i SHL helst undvika?
Att försöka lura till sig andra klubbars talanger genom att i lönndom kontakta pojkar ända ned i 12-13-årsåldern?
38% (22)
Att offentliggöra information som i efterhand visar sig vara falsk och att klubben mycket väl visste om det när lögnerna spreds?
26% (15)
Att utse en lagkapten som offentligt proklamerat att han fuskar och gång efter annan visas bryta mot regler och stängas av?
21% (12)
Att vägra gratulera en vinnande motståndare och bara skylla förluster på domarna, tur eller att ens eget lag är "nedtränade" eller inte riktigt "ville vinna"?