Tobymann: tänkte just skriva det efter andra perioden att vi inte kan ta det lugnt utan måste hålla uppe intensiteten. Ett mål i baken så är det match igen. Vad hände? Jo Frölunda gjorde 3-2 sen 3-3. Klassiskt Timrå att falla tillbaka i tredje speciellt i viktiga matcher. Är det ett framgångsrikt recept? nej..
pingvin: Som upplagt för torsk i sudden nu. Lär väl bli en tveksam utvisning eller en jävla studspuck som avgör för Frölundas del. I sann klassisk Timrå-anda.
Synct: Minns att Juel blev sjukt sågad när han försökte göra mål i öppen kasse. Det här tycker jag Lander ska ta på sig, kunde lätt bara lagt ner i offensiv zon och dödat 20 sekunder.
bar mofftak: nej nej nej vad vi skänker bort det här. Svagt att vi inte kan spela av dom 22 sekunderna bättre, flera spelare har möjlighet att låsa pucken men man försöker vispa bort den. Sjukt orutinerat.
Nä fy fan. Kronisk oförmåga att spela av en match.
Patrick Polly: Så var året surströmming avsmakad. Kompletterade med Gammal Norrlands Akvavit och Sarek starköl så var Norrlands temat fulländat. Mjuka klämmor med Oskars strömming, tomat, gul lök och Västerbotten ost. Bara att njuta.. 😋.