Abron:
"Må vara med bussarna, men mellan Timrå/Sundsvall är det väll i samma omfattning."
Sundsvall har väl större lokalförbindelse än Timrå?
"En uppfattning från dig är att det är av stor vikt att krogen lockar efter match, läs vad du skrev."
Det ralus försöker förklara är att det finns ett större nöjesutbud i Sundsvall. Han tog krogen som ett exempel.
"Inte ätit i Eon arena, tack för det."
Jag har ätit i E.on's restaurang. Det var väl okej, men jag har ätit bättre. Hur gör man om man vill äta en god 3-rätters middag efter match?
"I Timrå har vi Elit Serie hockey, men det är ju inget för Sundsvalls boende?"
Utan Sundsvall skulle nog inte Timrå ha ett ES-lag.
JimmyH:
Jag säger som Lars "Nylle" Nylin.
-Jag är mer positiv än negativ.
Det går väl fler bussar från Sundsvall än från Timrå eller hur?
När påstod jag att det är ett måste för alla att gå på krogen efter match? Låter som nånting du plockat ur ditt eget huvud
Nej jag har inte testat maten i Eon, vad det nu vill säga dig?
Skulle väl kunna dra fram hur många fördelar som helst, som du bara skulle försöka slingra dig runt ändå. I grund och botten handlar det om att locka så mycket publik som det bara går. Men om vi vänder på steken då, vad anser du att Timrå har som skulle locka mer än Sundsvall?