Inget att säga om, spelet lite tamt vi vissa delar men precis de här matcherna man ska finslipa detta. Liten fördel Brynäs, kunde dock lika gärna varit X. Enda missvisande hade väl varit om Timrå lett efter denna. Hartmann pytsar i nästa. Älskar Walli.
Söderöver: Uppspelen från egen zon är ett förbättringsområde. Tyckte dock vi höjde tempot sista fem och då blev allt genast bättre. Kan ju också ha att göra med att Brynäs slutade med att forechecka högt.
Bara en känsla och har inte gjort nån större empirisk studie, men släpper inte JJ in väl mycket på plockhandsidan från vänsterkanten? Två hittills idag och nästan alla mål jag kan komma ihåg (kommer dock inte ihåg alla få) att Djurgården gjorde i kvalet.
Montén Python: Är rätt övertygad om att Timrå inte kommer spela kval, ni som vi har en tuff säsong relativt till förväntningarna. Vi hade förväntningarna över skyarna och ni var nog det läskigaste laget individuellt förra säsongen med ... | Läs mer