Sjöberg tycker till om Monty.
(Säkert en Roxette men jag bryr mig inte nu så här tidigt på morgonen)
Andreas kanske är sugen att komma hit nu när Monten har skrivit på? Han var väl på gång till Djurgårn redan i januari? Man vet aldrig..
EDIT: Hittade en länk nu om hans situation, intressant!
Redigerad kommentar
Redigerad kommentar
Skarin: Ju mer jag smakar på konstellationen Monty, Ante o Henke så smakar det bra.
Säga vad man vill om Monty... men feg är han inte.
Killen är född 77 han vet alla premisser inför "Mission Impossible".
Just därför känns det otroligt ....intressant.
Jag tror på dom här. Det måste jag göra.
Skarin: Frågan är vad alla vargtassromantiker anser om honom. Är han bara "en jävla fjollträskare" eller vågar folk bilda sig en egen åsikt?
Knylan: Han är tydligen en masjävel. Hade jag ingen aaaaning om, trodde han var en homegrown Djurgårdare. Men dalarna kan säkert vara fel det med. Räcker ju dessutom att han någon gång haft SL-kort för att han ska vara förstörd för livet för vissa.
Jag är i alla fall glad och nöjd med namnet. Nytt och fräscht och hans viktigaste jobb i karriären. Tänk om vi plockat upp Onkel Fester istället? Han kommer att faila i clubben, bra så.
Dream Team:
Då kan ni glömma Svedberg
" LIF har idag förlängt Johan Svedbergs kontrakt med ett år.
- Det är nått bra på gång i LIF. Vi kan ta det här ett steg till. Kul med mycket folk kvar säger Svebba."
Dessa gossar kanske? :)
Det är ju helt säkert att dom skulle tillföra mer spets i Timrås lag iaf ;)
Redigerad kommentar
Mangy92: Annars finns ju dom här, kan ju bli succé i samma kedja :)
Dock verkar ju Justin vara rätt allvarligt skadad, men hade ett sjukt poängsnitt!
Redigerad kommentar
Redigerad kommentar