Bee: Ja en sågning av Wennerholm är ju något av de kraftfullaste anti-jinx man kan få... men nu vågar jag inte säga nåt mer för då kanske jag jinxar anti-jinxen eller?
Villervalla: Japp, man vet att man kommer sitta och vara galen och hata hockey om 3 timmar. Sen är det Torsdag så sitter man som en jävla idiot och längtar igen.
Dubbeld: Behandlingen av Walli är bara märklig. Han dessutom har bäst skott % i laget av de som tagit tillräckligt med skott för att statistiken ska säga något.
Dubbeld: Måste hålla med om det ang Emil o Mieho. För tillfället ska inte Emil spela i andra femman o Mieho känns ju mer som en tredje femma spelare. Nä byt plats med Emil o Hartman o sen även byte med Walli o Palola. Pääjärvi har dock på sistone fått upp farten o även visat mer fysikt spel o gjort det bra med Hanzl o Dahlen.👍 Bara hoppas på 3 pinnar ikväll även om dalmasarna får gälla som klar favorit.
EXPLORERSMÅLAND: Alltså, man står och väntar på passning istället för att åka skridskor och jobba för att passningen ska komma rätt. Istället ligger Leksand på och blockerar passningarna och vinner puck. Ja, blev ett PP nu iaf.