T T: Mjo. Han fick ett skott på sig på träning. I samma situation, tror jag det var, ramlar Erik Andersson över honom och skridskon lyckas väl skära sig in någonstans.
Tur det var Erik och inte exempelvis Lotvonen som ramlade över honom. Allt berättat från Robban själv.
superfalle: Bagarn spelar nog. Annars får vi prova med Moe mellan Lander/Pääjärvi...
Hur som helst så närmar jag mig den här matchen med ett leende på läpparna. Ännu en torsk i lördags och det hade i stället varit fruktansvärt gruvsamt. Det går inte att överskatta hur viktig den trepoängaren var.
The Palm: Det enda jag vet är att han inte kunde vara med på träningen idag men att han var tillräckligt frisk för att sitta på läktaren och titta på den.
Nu är det dags att börja titta framåt. Hur ser det ut med möjligheterna att, redan till morgondagens match, få tillbaka några rehabiliterade spelare? Vilka chanser har vi att ta 3 poäng? Om chansen är lika stor som den var innan vi mötte HV i lördags så är det väl bara att köra på. Vi vet ju hur det gick då, alla belackare och pessimistnissar fick ju på "tafsen".
Amir Miftakhov: Man börjar bli trött på fans som bara gnäller. Jag tycker Timrå IK tar helt rätt beslut. Vi behöver vårda vår ekonomi. Vi har forwards så vi klarar oss resten av säsongen. Kontraktet är i stort sett säkrat. Klubben jagar ... | Läs mer