Fy fan vilken alldeles helt underbar seger; I kolleseum, med Walles tragiska skada och med den dystra statistiken före kvällens match i minne, en seger mot alla gängse experttips, mot geniförklarade Evenssons Frölunda. Jag saknar ord. Vi är Timrå och vi ger ALDRIG upp. Vi är tamafan som Rocky Balboa i ettan. Vi är som den fattige kusinen från landet som ALDRIG ger upp utan krossar etablisemanget. Vi är Timrå och vi ger ALDRIG...... upp
Tänkte bara titta in och gratulera till segern...underbart håller på er som sista Norrlandslag kvar...Lyckatill önskar en Brynäsare som har kvalpremiär imorgon :(
Börje: Nej, jag menar att mycket pengar inte är = bra resultat. Där är Rangers ett lysande exempel. Se länktips. Men visst är det en fördel att ha pengar, helt klart.
klm: Det ryktas att Småland har konverterat till Hare Krishna och kör mantrat&ramsan "Hare Timrå Hare IK Rama Wifsta Rama Östrand Rama Kenta Rama Elde Rama Laget Rama SM GULD SM Guld, Han är visst lyckligare än någonsin... Tror nu inte att jag ogillar Hare Krishna men inget får vara för heligt för att skämta om... Dj Hemp sticker ut hakan så där härligt provokativt ikväll, en hockeyfansens Peter Wahlbäck och Eddie Medusa ! Vi älskar TIMRÅ !! Ikväll kan man vara lite löjligt lycklig & sprallig !!! firar med skropor och marabou
Tallnäs: Härligt att läsa. Det har ju spekulerats att eftersom EP40 har hus i/vill bo i Sthlm så skulle han hellre spela för något lag där om han avslutar i SHL....Detta dementerar ju det hela. Finns bara ett svenskt lag för Elias :-)
Vi är Timrå och vi ger ALDRIG upp. Vi är tamafan som Rocky Balboa i ettan. Vi är som den fattige kusinen från landet som ALDRIG ger upp utan krossar etablisemanget.
Vi är Timrå och vi ger ALDRIG...... upp