Uno Gordon: Nej då jag litar inte på nått läger varken Nubben eller TIK men en misstanke har jag efter vad jag läst. Rykten brukar inte helt sällan vara sanna, det bruakr krypa fram förr eller senare.
Men om vi tänker så här, vem av dem skulle tjäna mest på att ljuga? TIK, har väl knappast något att vinna på det. Däremot skulle de förlora massor av förtroende om det kom fram att de ljög, en förening som man minte kan lita på. Sponsorer kanske inte vill stödja en klubb som ljuger ut i media.
Nubben ja han har nog en del att vinna på det, han kanske har kvar eller vill ha kvar vänner här, han kanske vill åka hit utan att folk skriker "svartfot" eller dylikt efter honom... om inte annat för att åka hit och heja fram sitt nya lag till seger. Nubben har inget att förlora, det kan knappast bli värre än vad det redan är.
Några här inne verkar vara mer upprörda över Stadins situation än vad Stadin själv är. Utgår man från vad han säger i ST idag lägger han ingen skuld på klubben (förutsatt att citatet är korrekt):
"– Det är inte så mycket man kan göra. ... | Läs mer