Det blir en högintressant FBK-trupp i sista elitserieomgången före juluppehållet. Dick Axelsson debuterar efter blixtraden från Djurgården. Och ankaret Lee Goren är tillbaka i spel, skriver FBK´s hemsida.
Vi lär sakna Styf, Mikko, Robin, Timo och Tom. Har vi lite tur kanske Lehtonen lirar. Antibiotika är fina tabletter ;)
3 poäng ikväll känns inte alls omöjligt, tvärtom tror jag på en sjukt bra och spännande match där dock våra rödvita hjältar drar det längsta strået i tredje perioden.
Kom igen nu, laget, klacken och övrigt löst folk, We´re gonna win!
Skarin: Naturligtvis så börjar det ljusna för våra motståndare och förutom de du nämnde så börjar väl Rhodin att varva upp igen. Han var iaf tilbaka senast.
Smörgåsen : Absolut, håller med! Men vi ska också veta att vi ökat både i antal och engagemang sista åren. Det går åt rätt håll, definitivt! Vi var kassa, är typ bra nu och ska bli bäst, så småningom. ;)
Dick Axelsson debuterar efter blixtraden från Djurgården.
Och ankaret Lee Goren är tillbaka i spel, skriver FBK´s hemsida.
Vi lär sakna Styf, Mikko, Robin, Timo och Tom. Har vi lite tur kanske Lehtonen lirar. Antibiotika är fina tabletter ;)