Leffe: Ja precis, o Axelsson kramade domarn o släppte Pikkarainen helt, de är så jävla dåligt så man mår illa, skulle aldrig lagt av med hockeyn utan ja skulle spelat i Tik nu ja o styrt upp hela jävla skiten för dom är så kassa !!!!
Snoop: Med sekunder kvar och ledning med ett mål mot ett Modo som var så paralyserat att dom inte ens tar ut målvakten så släpper Charles in Axelsson, Pärssinen (!!!!??) och Björn Svensson att klara biffen. VAD I HELA FRIDENS NAMN! Axelsson var ju svår att vända bort och det var ju bra att han slängde sig in på fel sida om spelaren så det bara var att trippa in mot mål.. Det här är illa på så många nivåer att man fan inte orkar. Japp, jag är med er andra - sparka Challe!
Red Bulls: Naturligtvis ett av de bästa alternativen vi kunde tänka oss, åtminstone såhär på förhand. Klubben behöver lugn och ro, trygghet och erfarenhet och här får vi in det samt en enorm vinnarkultur. Fy fan vad bra!