Raggaren Putte: Bagateller, HV var lite bättre idag. Domarna var hyfsad, t.o.m. svammelborg.
Klar chans på fredag att vinna.
För vinst krävs att samtliga spelare höjer sig åtminstone 25% för idag var det för många som bara gick på 3/4: fart. Sedan måste man ta ut en sån som Laine. Den mannen jävlas bara hela tiden, ge han en propp så är vi av med han.
Tycker Pääjärvi såg piggare ut än på typ två månader efter det att han förpassats till tredjelinan. Det tar vi med oss. Starkov och Pärssinen heta också, synd man hade en tredjegubbe med betong i handlederna med sig bara.
Några här inne verkar vara mer upprörda över Stadins situation än vad Stadin själv är. Utgår man från vad han säger i ST idag lägger han ingen skuld på klubben (förutsatt att citatet är korrekt):
"– Det är inte så mycket man kan göra. ... | Läs mer
Bagateller, HV var lite bättre idag.
Domarna var hyfsad, t.o.m. svammelborg.
Klar chans på fredag att vinna.
För vinst krävs att samtliga spelare höjer sig åtminstone 25% för idag var det för många som bara gick på 3/4: fart.
Sedan måste man ta ut en sån som Laine.
Den mannen jävlas bara hela tiden, ge han en propp så är vi av med han.