liston: Det är inte världens lättaste förflyttning och när SSK:aren missar avslutet så blir det inte lättare precis. Däremot så kan man ju ha kraftiga synpunkter på att samtliga tikare stirrar puck och att det inte fanns nån back framför kassen.
Edit: Sen vet jag inte hur många mål Pitten och Åke kastat in... Kan det vara 47?
Åke kastar aldrig in några puckar. Han är Messias som kommer att komma tillbaka för att frälsa oss. Bara han får chansen. Nu slipper han ju dessutom stå i skuggan av fantommålvakten Backe. Som förresten aldrig heller kastade in några puckar.
Av uppenbara skäl så är det väl bäst att påpeka att: JA jag är ironisk.
Bara Leksand som gjort mindre mål klart det här inte håller med 32 matcher kvar måste ageras annars kommer det bli ras ner till botten. Utan Johansson Dalle Genborg Didde har vi legat där redan i botten. Totala fiasko värvningar på ... | Läs mer
Edit: Sen vet jag inte hur många mål Pitten och Åke kastat in... Kan det vara 47?
Redigerad kommentar