250kg k?rlek: Eller så biter man i det sura äpplet och låter avliva föreningen, det vill säga försätter den i konkurs och startar upp i ny regi i en lägre division.
Scharnhorst: Jajamen. Skulle det, i det läge föreningen befinner sig nu, vara en bra lösning? Som jag har blivit informerad finns inga lik i lasten längre, kommunen äger arenan. Vad skulle bli bättre med en konkurs och en nystart? Skulle fler sponsorer, supportrar söka sig till föreningen?
Montén Python: Hoppas verkligen TS. har lite nya ide'er vad gäller uppspel, hålla i och inte "dumpa puck" i tid o otid. Rörligare PP och inte att han har förutfattade meningar om vilka som skal vara på isen vid PP. Inte vara rädd att ... | Läs mer